Przydomowe oczyszczalnie ścieków Katowice

6 7 stycznia 2019

Garaże blaszane warmińsko mazurskie

Ocieplanie garaży blaszanych
Wygląd garaży blaszanych być może nie zachwyca, choć jeśli są to nowe budowle, pokryte blachą ocynkowaną, na początku wyglądają one estetycznie. Jeśli jednak z czasem blacha ulegnie uszkodzeniu i zniszczeniu, garaże blaszane warmińsko-mazurskie przedsiębiorstwa mogą ocieplić. Istnieją firmy, które specjalizują się w takich zadaniach. Ocieplenie można też wykonać samodzielnie. Blaszak pokryty ociepleniem i otynkowany może wyglądać równie dobrze, jak garaż murowany. Uzyskujemy wówczas blaszak niepospolity, posiadający ładną elewację.

Rodzaje blachy w garażach blaszanych
Garaże blaszane mogą być wykonane z różnego rodzaju, ocynkowanej blachy. Wymienić można kilka jej typów:

Blacha ocynkowana ogniowo obustronnie – charakteryzuje się ona srebrnym kolorem, jest wysoce odporna na korozje i ma grubość około 0,5 mm. Wytrzymuje w niezmienionym stanie około 8-10 lat bez konserwacji antykorozyjnej.
Blacha ocynkowana elektrolitycznie jednostronnie – ma kolor czarny i ocynkowana jest wyłącznie po zewnętrznej stronie garażu, z kolei dach i drzwi do garażu mają ocynkowanie obustronnie. Blachę należy możliwie jak najszybciej zabezpieczyć przed korozją. Wystarczy ją pomalować od strony wewnętrznej garażu. Powierzchnia ocynkowana takiej blachy wytrzymuje około 2 lata bez konserwacji antykorozyjnej.
Blacha ocynkowana elektrolitycznie obustronnie – również ma kolor czarny i posiada dwustronne ocynkowanie. Wytrzymuje około 2 lata w niezmienionym stanie bez konserwacji antykorozyjnej.
Blacha trapezowa powlekana oryginalnie akrylem – występuje w dużej palecie kolorów, jest to najtańsze rozwiązanie w zakresie garaży blaszanych.

About 

Related Articles