Przydomowe oczyszczalnie ścieków Katowice

2 15 lipca 2019

Co przyniosą zmiany w MDM?

Co przyniosą zmiany w MDM?

Większe dopłaty dla dużych rodzin, likwidacja ograniczeń wiekowych – Mieszkanie dla młodych może poważnie zmienić się już od lipca. Projekt ustawy jest gotowy. Ustawodawca stawia na rodziny i to właśnie tę grupę czekają korzyści przy zakupie mieszkania.

Prorodzinny charakter rządowego programu dopłat do mieszkań nie jest w tej chwili dostatecznie uwypuklony. Chociaż małżeństwa z dziećmi mogą liczyć na większe dopłaty, jest sporo ograniczeń, które uniemożliwiają im skorzystanie z Mieszkania dla młodych. Od lipca sytuacja ma się zmienić. Single nie zyskają nic nowego, jednak wielodzietni mogą spodziewać się ułatwień.

Duże mieszkanie dla dużej rodziny humor on-line

Przede wszystkim dostaną szansę na zakup większego mieszkania. Projekt zmian przewiduje dopłaty do lokali o maksymalnej powierzchni 65 mkw. (w tej chwili wynosi ona 50 mkw.). To ma spore znaczenie dla tej konkretnej grupy – w końcu chodzi o rodziców i minimum trójkę dzieci. Kolejna ważna zmiana dotyczy wysokości dopłat, które wzrosną nawet do 30%, a maksymalna kwota zależy właśnie od liczby dzieci. Małżeństwa z jednym dzieckiem otrzymają 15%, a z dwóją 20% wartości mieszkania, co pomoże w zdobyciu środków na obowiązkowy wkład własny.

About 

Related Articles